Archive for the Category » Festivaly «

 

40 program (1)

 

40 výstava-001

 

40 návraty (1)

 

Kategórie: Festivaly, Novinky, Pozvánky, Rodičia  

Folklórne slávnosti

23.6.2018 Jadlovček vystúpil na Spišských folklórnych slávnostiach.

Predstavili sa tu aj dve jubilantky považované vo folklórnej obci na Slovenku za nositeľky tradícií pani Marta Foglarová a pani Mária Uličná zatancovali spolu krutu a čardáš. Od obecenstva si vyslúžili obrovský potlesk a zároveň ocenenie od Spišského osvetového strediska za dlhoročné uchovávanie ľudových tradícií a výchovu detí a mládeže v tejto oblasti. S krutou sa predstavili dňa 30.5.2018 aj na folklórnom festivale vo Východnej v programe Ej, ženy, ženy…

24.6.2018  DFS Jadlovček účinkoval v detskom programe folklórnych slávností v Heľpe.

7.7.2018  DFS Jadlovček účinkoval v detskom programe na folklórnom festivale v Detve.

Kategórie: Festivaly, Novinky  
Kategórie: Festivaly, Novinky, Pozvánky, Rodičia  

Aheloy, Bulharsko 2015

Pred koncom školského roka náš DFS Jadlovček po štyroch rokoch opäť navštívil Bulharsko. Prijali sme pozvanie organizátorov Medzinárodného folklórneho festivalu „Joy on the beach“ v mestečku Aheloj. Cesta autobusom bola dlhá (21 hodín) a únavná, ale pri pohľade na more sme na únavu zabudli. Boli sme ubytovaní v luxusnom hoteli, ktorý nám pripomínal malú dedinku. Hlavnými výhodami boli bazény rovno pod oknami, ale aj malý supermarket, pizzéria  a rôzne služby. Jedinou nevýhodou asi bola strava. Hneď  prvý večer sme ochutnali tradičné bulharské mleté mäso, ktoré sme potom v rôznych tvaroch jedli bohužiaľ každý deň.

Na festivale s nami súťažili súbory z Ukrajiny, Maďarska, Bulharska ale aj dva súbory Hájik a Hrabovka zo Slovenska, s ktorými sme sa skamarátili. Boli sme veľmi šťastní, lebo sme v kategórii súborov vyhrali hlavnú cenu festivalu – cenu Grand prix.

Pred štyrmi rokmi, keď sme po prvý krát navštívili Bulharsko, sme sa mohli v mori kúpať len po členky. Teraz sme mohli konečne okúsiť Čierne more na krásnej pláži Slnečného pobrežia v plnej paráde. Posledný večer sme ukončili nákupom potravín v miestnom LIDLi. Nebolo to však  bežné nakupovanie. Na tie pohľady ľudí, ako sa 38 členný súbor v krojoch nahrnul do obchodu nikdy nezabudneme. Ani na cestu späť, ktorá bola ešte dlhšia vďaka dvom neplánovaným prestávkam, počas ktorých museli naši šofėri vymeniť prasknuté hadičky. Tak, ako nezabudneme ani na celý tento zájazd. V mene žiakov, ktorí sa na ňom zúčastnili, by sme sa chceli poďakovať učiteľom, organizátorom ale aj rodičom. Ďakujeme!

Za členov DFS Jadlovček:
Stanka Korfantová, Veronika Šandorová, Zuzka Rendošová, Viki Medvecová.

Cestovné náklady boli spolufinancované vďaka dotácii predsedu Košického samosprávneho kraja a Margecianskeho folklórneho občianskeho združenia.

ksk

Kategórie: Festivaly, Novinky, Rodičia